Album



Épül a víztorony

2010. november 11.

A nyolcvanas évek közepén egy-egy sötétebb őszi reggelen úgy tűnt, hogy Szolnok határában UFO szállt le. Ami naponta emelkedett.

viztorony2Emlékeim szerint valamikor a nyolcvanas évek közepén kezdték építeni a Széchenyi lakótelepen a ma is ott álló víztornyot. Elsősorban azért, hogy a tízemeletes házak felsőbb szintjein is folyjon a csapból a víz.

Amíg csak a torony szárát építették, nem volt túl látványos a dolog, hisz magas házakat addig is építettek a környéken. Sőt, amíg a víztároló tányért készítették a földön, az sem nagyon tűnt fel a városban senkinek. Amikor azonban a hatalmas tányért elkezdték a torony tetejére húzni, volt mit nézni.

A szép lassan emelkedő tároló napról napra emelkedett. Hajnalonként, amikor még sötét volt, a kivilágított szerkezet a belvárosból úgy nézett ki, mintha egy hatalmas repülő csészealj állna a város szélén.

Ami aztán a helyére került, és lassan negyed százada határozza meg az egyik városrész képét.

 
hirdetés Bolhabolt Szolnokon - www.bolhabolt.hu

Album

Korok találkozása
Négy korszak épített emlékei érhetők tetten, a valamikor ötezer embert foglalkoztató Állami Építőipari Vállalat, két évtizedes eredményeit összefoglaló fotósorozatból származó képen. Az akkori tanácsháza sarkáról, a hetvenes évek elején készült felvétel a szolnoki Kossuth tér keleti oldalát mutatja.

Az Album további képei
 

AKB

Vicc vagy reklám?
Ez csak vicc lehet. Mert kizárt, hogy 2025-ben egy magára adó szakmunkás azt gondolja, hogy a városházával szemben, egy fára felkötözött tábla a megfelelő reklám. Szerintem valaki, valahol találta ezt a táblát, és jó ötletnek vélte, hogy az ellopott Sellő hűlt helye mellé kiteszi ezt a táblát. Vagy lehet, hogy így oldódik meg a Sellő rejtélye? Lehet, hogy fel csak kellene hívni azt a számot, és nem is a karosszériás venné fel. Az utcai vicceket olykor tovább kell gondolni.

Az AKB korábbi képei
 

SzoborPark

Százból egy Szolnokon
A Szolnoki Vasútállomás főbejáratánál, kis túlzással a szolnoki Baross utca végén, 1998 óta látható Baross Gábor emléktáblája. Senki ne lepődjön meg, ha az országban és a Monarchia egykori területén ugyanezzel a domborművel találkozik. Közel száz készült belőle.

A Szoborpark további képei