Album



Épül a víztorony

2010. november 11.

A nyolcvanas évek közepén egy-egy sötétebb őszi reggelen úgy tűnt, hogy Szolnok határában UFO szállt le. Ami naponta emelkedett.

viztorony2Emlékeim szerint valamikor a nyolcvanas évek közepén kezdték építeni a Széchenyi lakótelepen a ma is ott álló víztornyot. Elsősorban azért, hogy a tízemeletes házak felsőbb szintjein is folyjon a csapból a víz.

Amíg csak a torony szárát építették, nem volt túl látványos a dolog, hisz magas házakat addig is építettek a környéken. Sőt, amíg a víztároló tányért készítették a földön, az sem nagyon tűnt fel a városban senkinek. Amikor azonban a hatalmas tányért elkezdték a torony tetejére húzni, volt mit nézni.

A szép lassan emelkedő tároló napról napra emelkedett. Hajnalonként, amikor még sötét volt, a kivilágított szerkezet a belvárosból úgy nézett ki, mintha egy hatalmas repülő csészealj állna a város szélén.

Ami aztán a helyére került, és lassan negyed százada határozza meg az egyik városrész képét.

 
hirdetés Bolhabolt Szolnokon - www.bolhabolt.hu

Album

Posta-Varga 100 éve
A száz évvel ezelőtti képeslap Szolnoknak egy olyan részét örökítette meg, amely már a fotózás pillanatában is legalább húsz-harminc éve ilyen városias képet mutatott. Talán nem túlzás azt mondani: ez a város első palotasora.

Az Album további képei
 

AKB

MÁV álláspont
A szolnoki vasútállomás 1-es vágánya mellett lévő táblára festett felszólítást tekinthetjük a Magyar Államvasutak hivatalos álláspontjának vagy új szlogenjének. Mert ugye az elég valószínűtlen, hogy az elmúlt 4 hónapban nem járt arra vasutas, vasúti vezető, és nem tudott volna intézkedni a mocsok eltüntetéséről. Szolnokra is szégyen, hogy a város egyik kapujában így hirdetik az állami vállalat immár hivatalosnak tekinthető álláspontját.

Az AKB korábbi képei
 

SzoborPark

Kiszabadított pákászcsónak
A közelmúltban növénygyérítés volt a Millér partján, így láthatóvá vált Nagy Kristóf és Kalmár Sándor éppen negyven éve egy négy méteres fatörzsre helyezett pákászcsónakja. Emlékműve egy olyan világnak, amely a Tisza szabályozásával, nagyjából másfél évszázada tűnt el Szolnok környékéről.

A Szoborpark további képei