Album



Épül a víztorony

2010. november 11.

A nyolcvanas évek közepén egy-egy sötétebb őszi reggelen úgy tűnt, hogy Szolnok határában UFO szállt le. Ami naponta emelkedett.

viztorony2Emlékeim szerint valamikor a nyolcvanas évek közepén kezdték építeni a Széchenyi lakótelepen a ma is ott álló víztornyot. Elsősorban azért, hogy a tízemeletes házak felsőbb szintjein is folyjon a csapból a víz.

Amíg csak a torony szárát építették, nem volt túl látványos a dolog, hisz magas házakat addig is építettek a környéken. Sőt, amíg a víztároló tányért készítették a földön, az sem nagyon tűnt fel a városban senkinek. Amikor azonban a hatalmas tányért elkezdték a torony tetejére húzni, volt mit nézni.

A szép lassan emelkedő tároló napról napra emelkedett. Hajnalonként, amikor még sötét volt, a kivilágított szerkezet a belvárosból úgy nézett ki, mintha egy hatalmas repülő csészealj állna a város szélén.

Ami aztán a helyére került, és lassan negyed százada határozza meg az egyik városrész képét.

 
hirdetés Bolhabolt Szolnokon - www.bolhabolt.hu

Album

Békebeli főterünk
Szolnok házi ezredének, a 68-as gyalogezred hőseinek emléket állító obeliszken e fotó készítésekor még nem lehetett ott az első világháborúra emlékeztető tábla. Még legalább két év volt a hosszú 19. századból, a békeévekből, amikor Gettler József hírlapelőfizetői irodája kiadta ezt a képeslapot.

Az Album további képei
 
hirdetés Blogszolnok Anno - Évek szállnak az árnyas fák alatt - 2024. december 2. (hétfő) 18:00

AKB

Emléktábla
A Tisza-híd Szabadság téri hídfőjénél arra emlékeztet e tábla, hogy olyan 30 évvel ezelőtt még érdemes volt turistainformációt működtetni a Tiszaliget elején, talán a Touring hotelben. Nemcsak azért, mert abban a múlt időben még nem a világhálóról és okoseszközökről tájékozódtak a turisták, hanem mert valóban felbukkantak ilyenek Szolnokon. Azokra az időkre emlékezve, vagy a helyi turizmus felvirágzásában bízva olykor megkoszorúzhatnánk ezt a kint felejtett táblát.

Az AKB korábbi képei
 

SzoborPark

Szolnoki Sztálin-szobor
A szobor tervét 1950. április 3-án terjesztette elő Czinege Lajos, későbbi honvédelmi miniszter, akkor épp a Magyar Dolgozók Pártjának megyei szervezőtitkára. A meg nem valósult szobor történetét Cseh Géza és a Majtényi György írta meg, de talán érdemes felidézni és kiegészíteni.

A Szoborpark további képei