[Ajánlom]

Újra moziban

2021. május 03.

Fél éve voltam utoljára moziban. Szóval mindegy volt, hogy mit játszanak a Tisza moziban május elsején, tulajdonképpen bármire beültem volna. Az Amíg a lagzi el nem választ című spanyol romantikus vígjáték azért meghaladta a "bármi" kategóriát, mégis más miatt lesz örökre emlékezetes.

Most először indultam el úgy moziba, hogy a szokásos telefon, bankkártya, szemüveg keresgélés mellett a "hol a szájmaszkom" és az "eltettem-e az oltási igazolványomat" kérdések is elhangoztak. Nincs kétségem afelől, hogy még nagyon sokáig - remélem, nem mindörökre - velem maradnak ezek a kérdések, és nemcsak moziba indulás előtt. Azaz egyértelmű, hogy soha többé nem lesz már olyan a világ, mint a koronavírus megjelenése előtt.

Felsős korom óta rendszeres mozilátogató vagyok. Az utóbbi tíz évről pedig nyugodtan elmondhatom, hogy az átlagot messze meghaladó mértékben ültem be mozik nézőterére.

Leginkább azért, mert még mindi nem létezik az a technika, ami képes lenne versenyre kelni egy lakás méretű mozivászon és egy hatalmas terem nyújtotta élménnyel. Amit nekem igenis kiegészít, hogy ki kell miatta mozdulni otthonról, ezért valamilyen módon rá kell készülni. Nem is beszélve a közönségről, hiszen a többi néző reakciója olyan plusz, amit a kanapén soha sem kaphatok meg. Ám az elmúlt négy évtizedben olyasmire még nem volt példa, hogy május 1-jén vegyem meg az első mozijegyemet. De hát így változtatta meg a koronavírus a világot.

Első alkalommal használtuk a Tisza mozi új applikációját. Azaz, hogy hol ülünk, már otthon kiválasztottuk, majd ki is fizettük a jegyet. Ez már csak azért is tűnik praktikus megoldásnak, mert így aztán tényleg az utolsó pillanatban érkezhetünk. Arról nem is beszélve, hogy a lezárások alatt a Tisza mozi pénztára és pultja is átalakult, így egyszerűbb előre váltott jeggyel érkezni. Ami mellé már csak az oltási igazolványt kellett felmutatni, és kezdődhetett is a film. Maszk nélkül. Merthogy a nézőtéren levehető.

Hülyén hangzik, de tény, hogy az idei első mozi élményem egy spanyol romantikus vígjáték lett. Az Amíg a lagzi el nem választ egy klasszikus szerelmi háromszögről szól, azzal megfejelve, hogy az egyik lány az esküvő szervező, a másik az esküvőre vállalkozó, a fiú meg, aki mindkettőjükkel kavar, és persze, nem azt akarja elvenni, akivel a pap elé járul. Nem túl bonyolult, 110 percet viszont biztos, hogy nem ér. A spanyol és a magyar forgatókönyvírók között némi párhuzamot véltem felfedezni, amikor úgy a film harmadától elfogytak a jó poénok, nem mozdult a sztori és senki se tudta, miről akar még ez a film szólni. A Tenerife-i panoráma persze pazar volt, a német Nena 99 Luftballons című dalának elővétele pedig maga tömény retro.

Normál körülmények között nem ültem volna be erre a spanyol filmre, azzal együtt, hogy a vírus előtti időkben egyre több ibériai alkotást láttam. De hát nem normális körülmények között nyílt meg számomra az idei mozi szezon. Belefért. Ennél rosszabb filmet ne lássak idén!

 
hirdetés Bolhabolt Szolnokon - www.bolhabolt.hu

Album

Szolnokon csak átutazó
Három éve állt a szolnoki színház, amikor az ismeretlen képeslapíró átutazhatott a városon. Az erdélyi Marosvásárhelytől északra fekvő Mezőpanitról indulhatott és Kecskemétre tartott egy kislánnyal, és egy Szolnokon vásárolt anzikszon üzent édesanyjának. Aki sokáig őrizhette ezt a lapot.

Az Album további képei
 
hirdetés BlogSzolnok ANNO - Meg nem valósult álmok

AKB

Hova visz?
Hova visz egy olyan aluljáró, amiben úgy tűnik, évek óta nem járt takarító, ami érezhetően inkább mellékhelyiség mintsem közlekedést segítő építmény, amire tényleg igaz, hogy "sz*-nak, bajnak nincs gazdája"? De ettől még Szolnokon van. Elvileg a Tiszaligetbe visz vagy onnan a belvárosi Tisza-hídra. A miénk. De mégis kié? Nem lehetne, hogy neki is fájjon egy kicsit? Mert hová visz egy ilyen elhanyagolt aluljáró? A jövőbe?

Az AKB korábbi képei
 

SzoborPark

Elrejtett másolat
A kétszeres Kossuth-díjas szobrászművész, Medgyessy Ferenc egyetlen Szolnokon álló alkotásáról nemcsak kevesen tudják, hol áll, de szinte senki sem nézheti meg közelről. A Szoptató anyával a régi ezer forintos hátulján még ma is előbb találkozhatnak, mint a maga, közel három méteres valóságában.

A Szoborpark további képei