[vendegoldal]

Közönségsiker és szakmai elégedettség

2017. június 21.

Tizenegy ország karmesteri és karnagyai tanultak június elején a Szolnoki Szimfonikus Zenekar különleges nyári akadémiáján. A majdnem kéthetes Nemzetközi Karmester- és Karnagy-mesterkurzus beváltotta a hozzáfűzött reményeket: közönségsiker és szakmai elégedettség.

- Több mesterkurzuson vettem már részt Dániában, Angliában, Németországban, Romániában, Svájcban, de a szolnoki emberileg és szakmailag is messze túlszárnyalta az eddigieket - nyilatkozta a tajvani Brian Liao, aki a karmester- és a karnagy-mesterkurzuson is aktívan részt vett. - Életem eddigi legjobb élményeit szereztem. Egy kurzus négy próbából és egy koncertből állt, így két hétig folyamatosan tanulni tudtunk. Olyan volt az egész, mint egy tábor, ahol mindannyian, mindig együtt voltunk. Három dolgot emelnék ki, amikbe a kurzus alatt ?szerelmes lettem?: a magyar dalok, a magyar vendégszeretet, nyitottság és természetesen a pálinka. Mindenkinek csak ajánlani tudom, hogy jöjjön Magyarországra, a Szolnoki Szimfonikusok stúdiumára.

A képzést két nemzetközileg is elismert szaktekintély jegyezte: Izaki Maszahiro, Szolnok város főzeneigazgatója és Alpaslan Ertüngealp karmester.

- Izaki Maszahiro tanításai, zenei praktikái mellett a nemzetközi csapatban való tanulásból a multikulturalitás sokszínűség impulzusait, a könnyedséget és a zenei alázatot, valamint a kóruson, mint élő hangszeren való zenélést emelném ki, amit a további karnagyi munkám során kamatoztatni fogok - fogalmazott Sándor Bence, aki a karnagy kurzus növendéke volt, és aki Vácon és Debrecenben vezet saját kórust. Több hazai és külföldi tanfolyamon vett már részt, ezúttal Izaki Maszahiro csapatában tanult, ahol a debreceni Kodály Kórussal és a Szolnoki Bartók Béla Kamarakórussal dolgoztak együtt.

- Tizenegy koncerten vagyunk túl, beleszámolva a két gálát is. Ezek mind más-más atmoszférával, emberi és szakmai kihívással kínálták meg a zenekart, a kórust és természetesen a karnagyokat és karmestereket is - mondta el a Masterclass végén Patkós Imre, a Szolnoki Szimfonikus Zenekar szakmai vezetője a mesterképzés és koncertturné tapasztalatait összegezve. - A Tisza-tavi templomi koncertek bensőséges hangulata lélektől lélekig szárnyalt a zene hullámain. Közel kétezer néző hallgatta, látta, élte át a Szolnok Masterclass nyújtotta koncertélményeket. Sokan könnyeiket morzsolgatva, de szemükben mosollyal jöttek oda hozzánk a koncertek után, hogy megköszönjék, amiért elmentünk hozzájuk is. A közönség legalább annyira formálja a zenészt, mint amennyire a hallgató érzéseit a zene. Sok újdonság és kihívás is volt ebben a nem mindennapi zenei projektben. Megcsináltuk és folytatjuk az idén szerzett tapasztalatok és élmények felhasználásával.

Egy kis pihenő után öt ingyenes koncerttel várja augusztusban a nagyközönséget a Szolnoki Szimfonikus Zenekar közkedvelt fesztiválja, a PARTI-TÚRA Szolnoki Szimfonikus Nyár. Ősztől pedig kezdődik a bérletes koncertszezon, majd január elején az oly népszerű, mindig megújulni képes Újévi Tánckoncert következik. És reméljük, addigra a Szolnok Masterclass programjából összeállított koncertfilm is elkészül, amely a színfalak mögötti felkészülésbe, a mesterkurzus műhelytitkaiba is bepillantást enged, így idézve meg ennek a nyárnak a különleges zenei pillanatait.

 
hirdetésApache WebSevice - Weboldal készítés, webdizájn, tarhely szolgáltatás

Album

Rajzolt busz a Tisza-hídon
Valószínű, hogy Zsoldos Nagy Illés 1967-ben készült grafikája valamilyen közintézmény falát díszíthette a rendszerváltásig, majd a hozzá hasonló realista alkotásokkal együtt kiselejtezték. Rengeteg hasonló kép született a Kádár-korban - Szolnokról is -, és valószínű, többségük azóta meg is semmisült. Ezért vettem meg a Tisza-hídon átrobogó autóbusz rajzát.

Az Album további képei
 
hirdetés BlogSzolnok ANNO - Meg nem valósult álmok

AKB

Hova visz?
Hova visz egy olyan aluljáró, amiben úgy tűnik, évek óta nem járt takarító, ami érezhetően inkább mellékhelyiség mintsem közlekedést segítő építmény, amire tényleg igaz, hogy "sz*-nak, bajnak nincs gazdája"? De ettől még Szolnokon van. Elvileg a Tiszaligetbe visz vagy onnan a belvárosi Tisza-hídra. A miénk. De mégis kié? Nem lehetne, hogy neki is fájjon egy kicsit? Mert hová visz egy ilyen elhanyagolt aluljáró? A jövőbe?

Az AKB korábbi képei
 

SzoborPark

Tisza Antal mellszobra
Minden bizonnyal kevesen tudnák megmondani elsőre, hogy hol is áll Tisza Antal mellszobra. Azt hiszem, a szobor nem a megmintázott személy miatt, hanem az alkotó révén érdemelne több figyelmet, hiszen Petri Lajos műveit a mai napig keresik a gyűjtők.

A Szoborpark további képei