[Helyszínelő]

Jó helyen, jó napot!

2016. július 14.

Egy pillanatra sem akarja elhitetni, hogy több annál, mint ami. A Baross és a Batthyány utca sarkán néhány hete nyílt Bonjour egy pékségbe oltott kávézó szeretne lenni. A remek helyválasztás, a visszafogott belső, a kitűnő kávé és a péksütemények miatt sokáig hozhat jó napokat.

Tulajdonképpen csak szociális alapon, vagy mondjuk inkább úgy, társas elfoglaltságként szoktam kávét fogyasztani. Azaz imádok beülni kávézókba, presszókba és eszpresszókba, meg különféle cukrászdákba, de ezeken a helyeken inkább az emberi kapcsolatokat szeretem ápolni, sem mint a kávékultúrát. Éppen ezért nehéz is nekem olyan kávét készíteni, legyen szó bármilyen kivitelről, aminek a felét ne hagynám az asztalon. A kávé illatát imádom és rendelni is szeretek, mert mindig bízom abban, hogy talán megtalálom a nekem valót.

Megtaláltam. Vagyis találtam egyet. A néhány hete megnyílt Bonjour pékség és kávézóban az eddigi tapasztalataim szerint az én tejeskávémat készítik. Amihez biztosan hozzájárul a hangzatos nevű Lamborghini kávémárka - amit csak a neve miatt soha nem választottam volna -, és az elkészítés módja is. Attól ugyanis, hogy tejeskávét készítenek, nem egy bödönnel mérik, sőt sikerül a gyerekkori traumát okozó, irtózatosan forró, majd emiatt fölösödő, így ihatatlan lötty tévképzetet is elkerülni. Nem tudom, hogy másnak ez így mennyire kedvére való, nekem nagyon bejön.

Ahogy a Bonjour, mint hely is. Először is nagyon örülök, hogy a város főutcáján, egy önmagát nehezen megtaláló tér sarkán végre valaki belevágott egy ilyen vállalkozásba. A magam részéről ezt egyfajta közös szakmai és lokálpatrióta bocsánatkérésnek is tekintem a tér átellenes sarkán állt lakókocsi büfé miatt. Nem tudom, ki a Bonjourt elindító merész vállalkozó, de hosszú és eredményes működést kívánok neki. Aminek egyszerűen össze kell jönnie, már csak a főutca forgalma miatt is. Másrészt a visszafogott, de kellemes, a hely jellegét nem túllicitáló belső okán is.

Amiben kiválóan van eltalálva a kínálat. Aki belép, az azonnal megértheti, hogy ez a hely alapvetően egy különleges pékség, ahol nem a vekni kenyerek, hanem a péksütemények dominálnak. Ám azokból sem a felfújt, túldíszített, szinte ránk ömlő, hanem a még áttekinthető és némi öntanakodással válogatásra kényszerítő kínálat. Egy pillanatra sem akarják a vevővel elhitetni, hogy ez egy magasabb osztályba sorolható, extra kínálattal operáló, különleges hely. Nem, a helyhez és a várható vevőkhöz illeszkedik itt minden: a kínálat, a kiszolgálás, a bútorok.

Ide be lehet ugrani, hogy lényegében majd az utcán, futtában együnk valamit. Vagy megállhatunk a pultnál, válogathatunk, hogy aztán vegyük elő a Bonjuor műveit. A ráérősek vagy a céltudatosan kávézót keresők pedig leülhetnek és a világos bordó, bézs közegben nyugodtan, kényelmesen és megfizethető áron fogyasztanak. Sőt, jó idő esetén, még a Bonjour elé is kiülhetnek, ezzel is hirdetve, hogy ezen a sok mindent látott helyen, most egy pékség és kávézó igyekszik sokáig életben maradni. Az első hetek tapasztalatai alapján nem érdemtelenül és így talán nem is reménytelenül.

 

A rovat legfrissebb cikkei:

hirdetés Bolhabolt Szolnokon - www.bolhabolt.hu

Album

Szolnokról Amszterdamba
Fantasztikus lenne ismerni azoknak a történetét, akiknek ehhez a XIX. század utolsó évében Szolnokon készült, Budapesten postára adott és Amszterdamba címzett képeslaphoz közük volt. Ennél talán csak az lenne érdekesebb, ha tudhatnánk, hogy a Földesi Vilmának címzett anziksz miként élte túl az elmúlt 117 évet, és került vissza Magyarországra.

Az Album további képei
 
hirdetés BlogSzolnok ANNO - Meg nem valósult álmok

AKB

Hova visz?
Hova visz egy olyan aluljáró, amiben úgy tűnik, évek óta nem járt takarító, ami érezhetően inkább mellékhelyiség mintsem közlekedést segítő építmény, amire tényleg igaz, hogy "sz*-nak, bajnak nincs gazdája"? De ettől még Szolnokon van. Elvileg a Tiszaligetbe visz vagy onnan a belvárosi Tisza-hídra. A miénk. De mégis kié? Nem lehetne, hogy neki is fájjon egy kicsit? Mert hová visz egy ilyen elhanyagolt aluljáró? A jövőbe?

Az AKB korábbi képei
 

SzoborPark

Szolnok első reklámozója
Az 1848-49-es szabadságharcban az osztrákok oldalán harcolt. Két évvel később már képein örökíti meg Szolnokot. Első szobrát 1913-ban avatták a városban, a ma is látható emléktábláját 2004-ben. Ennek érdekessége, hogy nem azon az épületen van, ahol egykor August von Pettenkofen is lakott.

A Szoborpark további képei